• "Wszystkiego, co naprawdę powinienem wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu..."

• Wiemy jak to zrobić, bo
      prawdziwy nauczyciel to ten, który budzi swobodne myślenie i rozwija poczucie własnej odpowiedzialności.

• Śniadanie Wielkanocne i Przedstawienie świąteczne w wykonaniu gr. II

We wtorek , 26 marca już od rana było bardzo uroczyście. Panie nakryły stoły obrusami, na których pojawiły się jajka gotowane, kanapki z szynką i świeżym ogórkiem i oczywiście świąteczne stroiki. Dzieci usiadły do wielkanocnych stołów. Kaszubskim zwyczajem stukaliśmy się jajeczkami ,a zwyciezcą był ten, u kogo skorupka na jajku najdłużej pozostała niestłuczona. Po śniadaniu wszystkie dzieci obejrzały przedstawienie gr. II "Kubusiów" , przygotowane przez p. Natalię W. i p. Kasię N. I nastąpił ważny moment dla wszystkich dzieci - poszukiwania koszyczków od zajączka. (Naszym zajączkiem jest nasza Rada Rodziców). A to koniec atrakcji, ponieważ po obiedzie dzieci miały kolejną niespodziankę - wielkanocne babeczki na deser. Wspaniały dzień pachnący Wielkanocą. Dziękujemy.

• Dzień Wody

W piątek 22 marca wspólnie ze wszystkimi dziećmi z przedszkola obchodziliśmy Dzień Wody. Uroczystość tą poprowadziła p. Natalia W. z grupy II "Kubusie". Jak na dzień wody przystało pogoda dopisała i chwilkę po rozpoczęciu zabawy z nieba zaczęły padać pierwsze krople wody. Podczas uroczystości dzieci wsłuchiwały się w zagadki dźwiękowe związane z wodą oraz zaśpiewały piosenkę o kropelkach wody. Po chwili zaczęło już tak mocno padać, że z folii malarskiej zrobiliśmy sobie ogromne parasole i w ten sposób bawiliśmy się w deszczu. To był naprawdę bardzo mokry dzień.

• Pierwszy Dzień Wiosny

W czwartek, 21 marca do przedszkola zawitała Pani Wiosna, w którą wcieliła się p. Nicole. Dzieci poznały bociana Kajtka, z którym bardzo się zaprzyjaźniły, rozwiązywały zagadki o wiośnie, śpiewały piosenki. Oczywiście nie zabrakło tańców. W tym dniu dodatkową atrakcją było to, że wszyscy przyszli do przedszkola ubrani na zielono. Po wesołej zabawie dzieci zasiadły do słodkiego poczęstunku. Mamy nadzieję, że skoro wiosna już nam panuje to może wreszcie zrobi się cieplej. Witamy Cię wiosno bardzo serdecznie.

• MAŁE FORMY TEATRALNE - 2024

15 marca 2024 roku w pruszczańskim Centrum Kultury i Sportu odbył się VII Miejski Przegląd Małych Form Teatralnych, którego organizatorem jest Przedszkole Publiczne nr 3 im. Kubusia Puchatka. Tegoroczna Edycja Konkursu, podobnie jak poprzednie została objęta patronatem honorowym Burmistrza Pruszcza Gdańskiego Janusza Wróbla i Przewodniczącej Rady Miasta pani Małgorzaty Czarneckiej – Szafrańskiej.

• Projekcja "Kosmiczny globus"

Dzieci miały niesamowitą atrakcję, gdy w sali gr. IV pojawił się wielki namiot. Tak wielki jak cała sala. Była to kopuła planetarna, do której każda grupa oddzielnie wchodziła, kładła się na podłodze i mogła obejrzeć film pt. "Kosmiczny globus". To było niesamowite przeżycie, które zostało sfinansowane przez Radę Rodziców działającą przy naszym przedszkolu.