• Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem

• Dzień ten obchodziliśmy w naszym przedszkolu 25 kwietnia. Zajęcia te przygotowały panie z gr. IV,a  miały one na celu uświadomić dzieciom jak hałas negatywnie wpływa na samopoczucie i zdrowie. Dzieci obejrzały miniinscenizację bajki "O królu Hałasiku i wróżce Ciszy". Rozmawiały o tym co to jest hałas i jak jesteśmy na niego narażeni. Dzieci uświadomiły sobie, że niektóre hałasy sa potrzebne np. sygnał karetki pogotowia. Nie zabrakło zabawy relaksacyjnej pt. "Zaczarowana łąka" oraz zabawy słuchowej. Wszystkie dzieci otrzymały plakietkę, która zajęła pierwsze miejsce w konkursie plastyczno - technicznym  pt. "Nie hałasuj". Po wspólnej zabawie dzieci już w swoich salach samodzielnie przygotowywały plakat pt. "Cisza". W tym dniu przedszkolaki szczególnie dbały ,aby w salach nie było zbyt głośno.

• Wyniki konkursu plastyczno-technicznego :Projekt plakietki na "Dzień bez hałasu"

• Na konkurs przedszkolny pt. Projekt plakietki na "Dzień bez hałasu" wpłynęły trzy prace. Komisja konkursowa przyznała:

I miejsce dla Marty G. z gr. V

II miejsce dla Zofii B. z gr. I

III miejsce dla Anny P. z gr. IV

Zgodnie z regulaminem wygrany projekt został umieszczony na plakietce , które zostały wręczone dzieciom podczas imprezy zorganizowanej przez dzieci i panie z gr. IV z okazji Międzynarodowego Dnia Świadomości Zagrożenia Hałasem. Dzieci biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy i nagrody. Gratulujemy.

• Dzień Ziemi

• W piątek, 21 kwietnia w naszym ogrodzie przedszkolnym zebrały się wszystkie dzieci, aby świętować "Dzień Ziemi". W tym dniu przedszkolaki i panie ubrały się w kolory zielone i niebieskie. Już przez okna w salach dzieci widziały, że coś niepokojącego wydarzyło się w ogrodzie. Cały ogród był zasypany śmieciami. Przedszkolaki śpiewały , tańczyły i wesoło się bawiły. Przybył nawet smok, który pomógł dzieciom posprzątać ogród. Było dużo zabawy i śmiechu, a także dużo pracy. Oczywiście, że pamiętaliśmy o segregacji śmieci. Mamy nadzieję, że nasze przedszkolaki nigdy, nigdzie nie zapomną o tym , że dbać o naszą planetę trzeba nie tylko w dzień ziemi.

• Innowacje kulinarne - "Wiosenna sałatka"

• W środę , 19 kwietnia dzieci przygotowały samodzielnie sałatkę wiosenną . Umyte ręce, warzywa ,jogurt, nóż , deska ,miska, czujne oko Pań, szczery zapał dzieci i bardzo szybko była gotowa sałatka , którą dzieci zjadły na obiad.

• Zwierzątka z farmy w naszym przedszkolu

• We wtorek 18 kwietnia przyjechali do nas bardzo ważni goście - zwierzęta z farmy- koziołek, owca i kura. Był to bardzo emocjonujący dzień. Dzieci mogły głaskać i czesać zwierzaki futerkowe, a kurka pokazała dzieciom jak pięknie umie grać na cymbałkach. Mamy nadzieję, że nasi goście byli tak samo ucieszeni wizytą jak  dzieci.

• Konkurs plastyczno- techniczny "Wiosenny kapelusz"

• Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom za tak liczny udział w konkursie "Wiosenny kapelusz" . Wszystkie kapelusze były przepiękne, pomysłowe, zachwycające. Komisja konkursowa miała bardzo trudny orzech do zgryzienia, aby wyłonić zwycięzców. Po długiej naradzie decyzja została podjęta:

I miejsce - Zosia B. gr. I

II miejsce- Oskar W. gr II i Wojtek G. gr. II

III miejsce - Anna Z. gr. V oraz Natalia S. gr. II

Wyróżnienia otrzymują ;

Jerzy K. gr. I

Antoni Sz. gr. III

Nikodem B. gr. I

Iwona U. gr. IV

Robert B. gr. III

Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

• Życzenia wielkanocne

•  Wszystkiego dobrego z okazji świąt Wielkanocnych, zdrowia, wiosennego nastroju, ciepłej , radosnej atmosfery, miłych spotkań z najbliższymi, smacznego jajka i mokrego lanego poniedziałku.

Niech święta przepełnione będą pokojem i miłością. Niech radosny dzień Zmartwychwstania Pańskiego wniesie nadzieję, a powracająca do życia natura będzie natchnieniem  w codzienności.

Dzieci, Dyrekcja, Nauczycielki i Pracownicy Przedszkola nr 3 im. Kubusia Puchatka

• Śniadanie wielkanocne

• Oj był to dzień pełen wrażeń. W środę ,5 kwietnia już od rana było wiele przygotowań. Panie nakryły stoły obrusami wiosennymi, świątecznymi serwetkami i stroikami. A później na stole stanęły talerze z kolorowymi kanapeczkami, jajka gotowane i oczywiście udekorowane poprzedniego dnia słodkie mazurki. Dzieci, zgodnie ze starą tradycją wielkanocną stukały się jajkami. Była miła atmosfera świąteczna.  Po uroczystym  śniadaniu , wszystkie przedszkolaki wyszły do ogrodu na poszukiwania swoich koszyczków, z nadzieją , że już nie są puste. Dużo było emocji podczas szukania i wiele radości , gdy okazało się , że marzenia się spełniły , bo koszyczki są zapełnione słodyczami . W sali czekały na dzieci jeszcze piłki. Radości nie było końca. W zajączka zabawiła się oczywiście nasza niezawodna Rada Rodziców.

• Ozdabiamy mazurki

• We wtorek, 4 kwietnia wszystkie przedszkolaki ramach innowacji kulinarnych ozdabiały mazurki. Dzieci samodzielnie lukrowały ciasta i ozdabiały je przy pomocy kolorowych posypek. Mazurki są tak piękne, że żal je będzie zjeść podczas wielkanocnego śniadania.

• Akcja "Miska dla schroniska"

• Nasze przedszkole zorganizowało zbiórkę karmy, zabawek, kocyków i innych bardzo  potrzebnych rzeczy dla bezdomnych zwierzaków w ramach akcji

" Miska dla schroniska" .

Wszystkie zgromadzone dary zostały przekazane do Tczewskiego schroniska. Bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie .

Mamy nadzieję, że choć trochę  przyczyniliśmy się do umilenia życia tym zwierzętom.