• Bal karnawałowy -"Na Dzikim Zachodzie"

• Ach ....cóż to był za bal. Dzieci i Panie przyszły do przedszkola przebrani za kowbojów, za Indian,za zwierzątka , a nawet za kaktusy. Oczywiście znalazło się paru bohaterów z innej bajki,ale jak szaleć to szaleć , więc wszyscy razem tańczyli i brali udział w różnych konkursach. Bal poprowadził nasz niezawodny pan Grzegorz z Teatru Qufer z Gdańska a całe wydarzenie odbyło się dzięki Radzie Rodziców naszego przedszkola.

• Innowacje kulinarne - Zimowy Deser

• W poniedziałek , 29 stycznia dzieci zrobiły deserek. A skoro jest zima i jest bardzo zimno, a deser był biały (bo z serka mascarpone), dzieci nazwały go -zimowym. Wszystkie przedszkolaki były zaangażowane w przygotowanie smakołyku , a jeszcze większym entuzjazmem wykazały się podczas zjadania zimowego deseru. Nie zapomnieliśmy , oczywiście o tym, że deser w przedszkolu musi być zdrowy, więc nie użyliśmy ani jednego kryształka cukru. Zdrowo i smacznie to nasze hasło podczas innowacji kulinarnych.

• Finał XXI Powiatowego Przeglądu Jasełek i Widowisk Obrzędowych w Pruszczu Gdańskim

• W piątek, 26 stycznia w Starostwie Powiatowym odbył się XXI finał Powiatowego Przeglądu Jasełek i Widowisk Obrzędowych. P. Monika S. z czwórką dzieci z gr. IV - jako przedstawiciele "Sów Mądrych Głów" udała się na rozstrzygnięcie tego konkursu do Starostwa Powiatowego. Bardzo cieszymy się, że nasze "Sówki" zajęły II miejsce . Było dużo radości. Dzieci otrzymały nagrody dla całej grupy . Gratulujemy i zapraszamy do galerii zdjęć.

• Przedstawienie dla podopiecznych MOPS

• Gr. IV "Sowy Mądre Głowy" wraz z p. Moniką S. i p. Anią wybrały się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pruszczu Gdańskim z przygotowanym przedstawieniem z okazji Dnia Babci i Dziadka, aby umilić czas podopiecznym . Dzieci zaśpiewały , recytowały wiersze, złożyły życzenia i wręczyły laurki.W podziękowaniu dzieci otrzymały batoniki, które z wielką radością zjadły w przedszkolu.

• Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

• Dzień Babci i Dziadka to ulubione święto w przedszkolu . Obchodziliśmy je  przez cały tydzień. Wszystkie grupy zaprosiły swoich gości na przygotowane występy. Dzieci przyszły ubrane odświętnie, aby powiedzieć wiersze, zaśpiewać piosenki, zatańczyć i wręczyć samodzielnie przygotowane (hmm, z niewielką pomocą Pań) upominki. Po występach i złożeniu życzeń wszyscy zasiedli do poczęstunku , który pomogli zorganizować nasi niezawodni Rodzice. W naszej galerii można obejrzeć zdjęcia z tych wspaniałych uroczystości.

• Urodziny Kubusia Puchatka

• XXI Powiatowy Przegląd Jasełek i Widowisk Obrzędowych

• 16 stycznia dzieci z gr. IV "Sowy Mądre Głowy" pod czujnym okiem pań - Moniki S.  i Sandry W., przy akompaniamencie pani Alicji K., wzięły udział w XX Powiatowym Przeglądzie Jasełek i Widowisk Obrzędowych, który odbył się w Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim.  Nasze przedszkolaki przedstawiły -"Jasełka w kolędach". Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 26 stycznia. Z niecierpliwością oczekujemy na werdykt.

Poniżej link, poprzez który można obejrzeć co o przeglądzie mówiono w Telewizji Północnej

• Edukacja Europejska w przedszkolu - Grecja

• We wtorek , 16 stycznia dzieci poznały kolejne państwo leżące w Europie - Grecję. Dzieci znają  stolicę Grecji, wiedzą jak wygląda flaga i gdzie znaleźć Grecję na mapie.  A na obiad, dzieci miały okazję delektować się  grecką  potrawą  - souyzoukakia (mięso mieszane w aromatycznym sosie pomidorowym).

• Wręczenie nagród laureatom kulinarnego konkursu rodzinnego pod hasłem "Święta pachnące piernikiem"

• W dniu 08.01.2024 roku nastąpiło uroczyste wręczenie nagród laureatom kulinarnego konkursu rodzinnego pod hasłem „ŚWIĘTA PACHNĄCE PIERNIKIEM”. Spośród 15 prac komisja miała za zadanie wytypowanie najpiękniejszych słodkich wytworów. Po długich naradach udało się wyłonić zwycięzców.

Prace były wyjątkowo piękne, więc wszystkie  dzieci biorące udział w konkursie otrzymały wyróżnienia i nagrody wręczone przez p.dyr. i koordynatorki konkursu p. Dorotę S. i Nicole L.

Jesteśmy pełni podziwu dla pomysłowości małych artystów oraz dorosłych, którzy ich wspomagali. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy.

Poniżej prezentujemy wyniki konkursu:

I miejsce zajęła Marcelina Konig (gr. V)

II miejsce Michał Miotk (gr. V)

III miejsce Nina Mikołajczyk oraz Zofia Bronicka (gr. II)

Zwycięzcom gratulujemy!

• Dyplom za zaangażowanie i aktywny udział w akcji BohaterOn w Twojej Szkole 2023

• Nasze przedszkole , dzieci z grupy IV "Sowy Mądre Głowy " i p. Monika S.- koordynatorka akcji BohaterOn w Twojej Szkole 2023 otrzymali Dyplomy za zaangażowanie , za upamiętnianie 79 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, za pielęgnowanie pamięci o uczestnikach tego wydarzenia oraz za pielęgnowanie w sobie postawy współczesnego patrioty.